No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý mal doma drogové laboratórium, navyše doma väznil svoju družku. Sudca mu vymeral trest

15. februára 2022 | | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com

LUČENEC – V obci neďaleko Lučenca minulý rok v máji zasahovali kukláči, ktorí odhalili drogové laboratórium. Slúžilo na pestovanie marihuany. Vo veci už padol aj rozsudok.

Polícia vtedy v obci Kalonda zaistila veľké množstvo podozrivých rastlín, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. Ako vtedy uviedli, polícia mala informáciu, že v dome dochádza k násilnej trestnej činnosti. „Nakoľko sme disponovali informáciou, že ide o osobu so sklonmi k násilnému konaniu, kriminalisti z Lučenca požiadali o spoluprácu kolegov z Pohotovostného Policajného útvaru z Banskej Bystrice, ktorí osobu zadržali,“ vysvetlila polícia zásah.

Prečítajte si tiež: V obci neďaleko Lučenca zasahovali kukláči, odhalili drogové laboratórium

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sa ďalej uvádza vo zverejnenom rozsudku, v rodinnom dome v okrese Lučenec približne od marca 2020 do 8. mája 2021 odsúdený muž pestoval, sušil a prechovával rastliny rodu Cannabis (konopa), pričom pri domovej prehliadke tam bolo nájdených a zaistených 143 kusov zelených rastlín rodu Konopa a sušina rastlín rodu Konopa o celkovom upotrebiteľnom množstve 2,962 kilogramu, ktoré množstvo zodpovedá najmenej 5 925 obvykle jednorazovým dávkam, v hodnote najmenej 14-tisíc eur.

Pri domovej prehliadke bola podľa zverejneného rozpočtu nájdená aj finančná hotovosť vo výške 1 380 eur, ktorú už odsúdený muž získal predajom uvedených drog. Ďalej bolo zaistené aj funkčné zariadenie na interiérové pestovanie rastlín – automatizované zabezpečovanie svetelných a tepelných požiadaviek rastu rastlín, súčasťou ktorého bol pestovateľský stan, regál s LED osvetlením, vzduchotechnika s ventilátormi a filtrami, osvetlenie, teplomery s vlhkomermi, časovače, plastové drvičky a digitálna váha slúžiace na pestovanie, sušenie a následné delenie rastlín konopy. Polícia tiež objavila aj sklenené banky „bongá" a fajky.

Článok pokračuje pod reklamou


Svoju družku väznil doma

Podozrenie polície, že muž má sklony k agresii, sa potvrdili. Ako sa ďalej uvádza v zverejnenom rozsudku, muž približne od marca 2020 do 8. mája 2021 svoju družku v rodinnom dome, ktorý obýval s ich dvomi maloletými deťmi, zamykal. Dom mohla opustiť len s jeho súhlasom, tiež jej bránil v kontakte s rodinnými príslušníkmi – blokoval jej prístup k internetu a kontroloval jej elektronickú komunikáciu.

Muž svojej družke tiež pravidelne vulgárne nadával, vyhrážal sa jej zabitím a fyzicky ju napádal údermi, kopmi a škrtením, v dôsledku ktorých sa u poškodenej vyvinula zmiešaná úzkostná a depresívna porucha.

Išiel za mreže

Sudca mužovi podľa zverejneného rozsudku vymeral úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 7 rokov nepodmienečne. Súd ho zaradil do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia. Zároveň mu sudca uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou. Veci, ktoré súviseli s drogovou trestnou činnosťou, prepadli štátu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross