No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý nadrogovaný zrazil 4-ročného chlapca, sa postavil pred sudcu

9. februára 2022 | | |  | 

POLTÁR -  V meste zrazil 4-ročného chlapca, ktorého museli následkom nehody letecky transportovať do banskobystrickej nemocnice. K nešťastiu, pod ktoré sa podpísali aj drogy, došlo 5. mája 2021. Muž sa už postavil pred sudcu.

Ako vtedy informovala polícia, chlapec vybehol na cestu, kde ho zrazilo auto. Potvrdzuje to aj zverejnený rozsudok, podľa ktorého k nehode došlo na Ulici Slobody. "Počas vyhýbania sa prednou časťou vozidla z jeho pohľadu sprava doľava zachytil cez vozovku nesprávnym spôsobom prebiehajúceho maloletého chodca," uvádza sa v rozsudku.

Článok pokračuje pod reklamou


Policajti dali vtedy mužovi fúkať, výsledok prítomnosť alkoholu nepotvrdil. Vodič ale javil príznaky požitia iných návykových látok, a preto bol vyzvaný aj na odber krvi a moču. „Laboratórne skúmanie potvrdilo prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu a THC," uviedla minulý rok k prípadu polícia.

Prečítajte si tiež: Pod osobné auto mal podbehnúť 4-ročný chlapček, jeho zranenia si vyžiadali letecký transport

Prečítajte si tiež: Vodič, ktorý v Poltári zrazil štvorročného chlapca, šoféroval nadrogovaný

Muž podľa zverejneného rozsudku spáchal prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu uložil peňažný trest vo výške 700 eur. Ak by muž nezaplatil, sudca mu uložil náhradný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov. Ďalej má súdom zakázané viesť motorové vozidlá v trvaní troch rokov a šiestich mesiacov.

Prečítajte si tiež: Muž, ktorý pod vplyvom alkoholu narazil do autobusu, už spoznal svoj trest


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross