No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý pod vplyvom alkoholu spôsobil nehodu pri Bátke, sa postavil pred sudcu

14. februára 2022 | | |  | 

V stredu 9. februára vo večerných hodinách sme vás informovali o nehode, ktorá sa stala medzi obcami Figa a Bátka. Vodič malého nákladného auta mal prejsť do protismeru a naraziť do bočnej časti oproti idúceho kamióna.

„Vodičom malej dodávky mal byť 38-ročný muž, ktorý bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 2,38 promile alkoholu,“ informovala polícia s tým, že pri dopravnej nehode našťastie došlo len k materiálnej škode. Vinník nehody sa už postavil pred sudcu.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla Nina Uhrovičová, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici, sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Rimavská Sobota vydal 11. februára trestný rozkaz, ktorým uznal vinným G. S. z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Prečítajte si tiež: Neďaleko Bátky sa stala havária. Vodič osobného auta nafúkal

Sudca mu za tento skutok podľa jej slov uložil trest odňatia slobody v trvaní 8 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 24 mesiacov. „Zároveň mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 30 mesiacov. Rozhodnutie je právoplatné, keďže prokurátor ako aj obvinený sa vzdali práva podať odpor,“ uzavrela hovorkyňa.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross