No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž, ktorý zastrelil kone, už spoznal svoj trest

26. januára 2023 | |  | 

STARÁ BAŠTA – Koncom roka 2020 sme vás informovali o prípade koní, ktoré boli zastrelené na súkromnom pozemku v obci Stará Bašta. Následne boli ich telá odvezené na iné miesto. Muž – poľovník, ktorý ich má na svedomí, sa už postavil pred sudcu.

Tri kone z pozemku boli odvezené, kým prišla polícia. Štvrtú kobylu, aj jej plod zasiahla guľka. Previezli ju na veterinárnu kliniku, tam ju však napokon museli utratiť. Prípad, ktorý nemal obdoby, vyšetrovala polícia. "Kone sa nachádzali v ohradenom pozemku pri rodinnom dome v Starej Bašte, následne boli odvezené na neznáme miesto," skonštatovala vtedy krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová a dodala, že majiteľke bola spôsobená škoda vyše 20-tisíc eur, bez posledného uhynutého. Podľa chovateľov koní chceli zlikvidovať cenný dôkaz. Zastrelené kone sa našli o niekoľko dní pohodené na neďalekom poli.

Článok pokračuje pod reklamouK TÉME: Zastrelené kone našli na poli
NEVYNECHAJTE ANI: Aktualizované: Prípad, ktorý nemá obdoby, na juhu okresu zastrelili viacero koní


"Okresný súd v Rimavskej Sobote dňa 24. 01. 2023 schválil dohodu o vine a treste uzatvorenú medzi obvineným a prokurátorom a uznal obvineného vinným z prečinu týrania zvierat a prečinu poškodzovania cudzej veci, za čo mu uložil trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov. Súčasne mu uložil peňažný trest vo výške 5-tisíc eur a pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený mu ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov. Taktiež bol obvinenému uložený trest zákazu činnosti výkonu práva lovu na 3 roky, ako aj trest prepadnutia vecí," informovala Nina Uhrovičová, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross