No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž na Audi, ktorý pod vplyvom alkoholu narazil do áut, sa už postavil pred sudcu

24. februára 2022 | | |  | 

REVÚCA – V Revúcej si minulý nedeľu (20. 2.) narobil problémy 37-ročný vodič, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu v nočných hodinách po miestnych uliciach. Na jednej z nich prešiel do protismeru, kde narazil do zaparkovaného auta. To ho však v jazde ďalej neodradilo.


Prečítajte si viac o treste muža, ktorý autom prešiel do protismeru, kde narazil do bočnej časti protiidúceho kamióna na našom partnerskom webe Novohradske.sk.


Ako sme vás už tento týždeň informovali, muž pokračoval v jazde ďalej a narazil do ďalšieho zaparkovaného auta. „Ani po tejto kolízii nezastal a išiel ďalej,“ uviedla polícia. Nakoniec s autom skončil mimo cesty. Výsledok po dychovej skúške podľa polície ukázal 1,40 promile. Za svoje konanie si už vypočul aj trest.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako sa bližšie uvádza vo zverejnenom rozsudku, vodič osobného auta Audi A3 najskôr pri rodinnom dome prešiel do protismeru a ľavou prednou časťou svojho vozidla narazil do ľavej bočnej časti osobného auta Renault Clio. Na tomto aute poškodil ľavý blatník, ľavé predné a zadné dvere, ľavé spätné zrkadlo, čím spôsobil majiteľovi minimálnu škodu vo výške 1 500 eur.

Vodič pokračoval v jazde ďalej. Pri ďalšom rodinnom dome opäť prešiel do protismernej časti vozovky a ľavou prednou časťou svojho vozidla narazil do ľavej prednej časti osobného motorového vozidla zn. Ford Mondeo. Na tomto aute poškodil ľavú prednú pneumatiku, disk a ľavú riadiacu tyčku nápravy, čím spôsobil majiteľovi minimálnu škodu vo výške 350 eur.


Prečítajte si tiež: Jeden narazil do kamiónu, ďalší do policajtov, tretí vodič zdemoloval plot. Opití šoféri opäť úradovali


Muž pokračoval v jazde, ktorá sa skončila v záhradkárskej oblasti, kde s vozidlom prešiel do protismeru a zišiel mimo cesty. Z miesta odišiel do chaty, kde bol následne kontrolovaný hliadkou OO PZ v Revúcej. Dychová skúška ukázala pozitívny výsledok – 1,40 promile.

Muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu uložil trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil a určil mu skúšobnú dobu v trvaní 16 mesiacov. Za volant si nesadne 24 mesiacov. Zároveň musí uhradiť škodu, ktorú spôsobil.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross