No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muža, ktorého pred Kauflandom zadržali kukláči, obvinili z vydierania

policia-kauflandRimavskosoboťan, ktorého v utorok dopoludnia pred Kauflandom zadržali kukláči, je obvinený zo zločinu vydierania. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, 54-ročný Ladislav si mal od roku 2008 až do súčasnosti pod rôznymi vyhrážkami pýtať od 61-ročného muža finančnú hotovosť. Podľa Vaškovej mu poškodený peniaze dával zo strachu, celkovo prišiel o sumu viac ako 2 600 eur. Ako hovorkyňa informovala, k vydieraniu dochádzalo na rôznych miestach na území Rimavskej Soboty.

V utorok si mal Ladislav prebrať hotovosť v centre mesta. "Policajti pohotovostného policajného útvaru ho chytili priamo pri preberaní peňazí," potvrdila Vašková a dodala, že vyšetrovateľ muža obvinil a spracoval návrh na vzatie do väzby. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Ako Rimava.sk informovala, pred obchodným domom v centre mesta kukláči tento týždeň zadržali muža. Ľudia z okolitých predajní uviedli, že počuli krik a keď vyšli von, videli už iba ležať muža na zemi, okolo ktorého boli policajti v kuklách. Zadržaný muž bol počas niekoľkých desiatok minút v aute na zadnom sedadle spolu s policajtom v kukle a nepriestrelnej veste. Potom ho odviezli.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross