No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muža, ktorý v Rim. Sobote spôsobil nehodu, obvinili. Za volant si sadol opitý

RIMAVSKÁ SOBOTA - Lučenčana, ktorý si včera poobede sadol za volant opitý a spôsobil nehodu v centre Rimavskej Soboty, vzali policajti do cely. Nafúkal takmer 2 promile.

V pondelok (16. 5.) bolo okresným dopravným inšpektorátom v Rimavskej Sobote začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 49-ročnému mužovi z Lučenca. Informovala o tom Petra Kováčiková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnila, obvinený viedol ako vodič osobné motorové vozidlo Kia Sportage v Rimavskej Sobote v smere od centra mesta na svetelnú križovatku, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do zadnej časti pred ním jazdiaceho vozidla Volkswagen Passat a následne narazil do vozidla Kia Ceed.

Vodič bol kontrolovaný hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Rimavská Sobota, bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku vozidla a následne bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie alkoholu.

„Pri dychovej skúške bola u neho nameraná hodnota, ktorá v prepočte predstavovala takmer 2 promile alkoholu. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený do policajnej cely. Vec je realizovaná v zmysle tzv. superrýchleho konania,“ uzavrela hovorkyňa.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross