No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muži zákona už chytili falošných policajtov, ktorí z domu ukradli desiatky tisíc eur

Polícia už má v rukách páchateľov, ktorí v januári tohto roka násilne vtrhli do jedného z rodinných domov v obci Teplý Vrch a odniesli si desaťtisíce eur. Ide o trojicu mužov s kriminálnou minulosťou, ktorí za tento skutok majú na krku obvinenia. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Tohto skutku sa ešte vtedy neznámi páchatelia, vydávajúci sa za policajtov, dopustili koncom januára 2018, kedy v neskorších večerných hodinách vnikli do rodinného domu so zámerom získať peniaze. „Z trezora si odniesli finančnú hotovosť vo výške viac ako 54-tisíc eur. Následne z domu vybehli von, nastúpili do motorového vozidla a z miesta činu ušli,“ ozrejmila hovorkyňa. Ako ďalej uviedla, v súvislosti s uvedeným prípadom polícia počas minulého týždňa zadržala troch mužov. Ide o 39-ročného, 54-ročného a 33-ročného muža z Banskobystrického kraja. Podľa Kováčikovej mali všetci traja na tomto násilnom skutku podiel.

„Na základe získaných dôkazov a vykonaných procesných úkonov bolo všetkým zadržaným mužom vznesené obvinenie,“ priblížila. Ako ozrejmila, 39-ročný muž čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Ďalší 54-ročný muž bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a 33-ročný muž čelí obvineniu zo zločinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody spáchaného formou účastníctva. U jedného z obvinených boli podľa hovorkyne zaistené drogy, ktoré sú v súčasnosti predmetom trestného konania. Okrem toho bola zaistená aj strelná zbraň, ktorá bola použitá pri spáchaní predmetného zločinu.

„Vyšetrovateľ spracoval podnety na ich väzobné stíhanie. Vzhľadom na ďalšie prebiehajúce procesné úkony súvisiace s týmto prípadom nebudeme tieto informácie konkretizovať,“ zakončila Kováčiková.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: PZ BB


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross