No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na cestách bola vyše stovka policajtov. Najčastejšie zastavovali za rýchlosť

ilustračné fotoRýchlosť, jazda bez pásov aj bez svetiel. Také boli najčastejšie prehrešky vodičov, ktoré odhalila polícia počas celokrajskej akcie. V piatok podvečer medzi 16.00 a 20.00 hod. vyšla na cesty viac ako stovka policajtov z dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície. Počas štyroch hodín zistili vyše 250 priestupkov.

Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, cieľom osobitnej kontroly bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu na území všetkých okresov a pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky  aj  vývoj dopravnej nehodovosti. Za štyri mesiace eviduje polícia v kraji 365 dopravných nehôd, pri ktorých sa zranilo skoro dvesto ľudí, šiesti zraneniam podľahli. Príčinou nehôd je podľa slov hovorkyne najmä rýchla jazda, jazda pod vplyvom alkoholu či nesprávne predchádzanie.

Aj minulotýždňová kontrola preukázala, že vodiči neraz jazdia rýchlejšie, ako je to povolené. Najviac priestupkov, 105, bolo práve za rýchlosť, informovala Faltániová. Vyše dvadsať vodičov jazdilo bez pásov, šiesti telefonovali za volantom. Policajti zistili aj alkohol, nafúkali nielen traja šoféri ale aj piati cyklisti. Takéto prípady rieši polícia   pravidelne. „Za štyri mesiace evidujeme v  kraji 179 trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," spomenula hovorkyňa.

V Rimavskosobotskom okrese v piatok policajti alkohol nezistili. Zastavili tu však 18 vodičov, ktorí prekročili maximálnu povolenú rýchlosť. V troch prípadoch zistili zlý technický stav vozidla, štyria jazdili bez osvetlenia. Počas večera policajti v okrese zaznamenali 35 priestupkov, 32 vyriešili v blokovom konaní. Do policajnej akcie bolo v okrese zapojených 19 policajtov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross