No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na osobné veci si dávajte stále pozor, krádeží na osobách pribúda

policia-prokuratura1Kabelky, peňaženky, bankomatové karty či doklady sa často stávajú terčom „dlhoprstých“ ktorí čakajú iba na svoju príležitosť. Poškodenému neváhajú spôsobiť finančnú škodu, nehovoriac o čase strávenom vybavovaním nových dokladov. Podobné prípady pribúdajú aj v okrese Rimavská Sobota, kde za posledný mesiac došlo k viacerým takýmto krádežiam. Zlodeji nezaváhali v obchodných centrách a najnovšie ani v čakárňach u lekára.

Približne pred mesiacom zmizla dámska kabelka z čakárne zdravotného strediska na Hostinského ulici. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, páchateľ ukradol čiernu peňaženku s finančnou hotovosťou, osobnými dokladmi, ktoré mala poškodená v kabelke vedľa seba, položenú na voľnej stoličke. Škodu odhadli na 300 eur. Neskôr bol okradnutý aj muž, ktorý nakupoval v obchodnom dome na Cukrovarskej ulici. Poškodenému podľa polície ukradli príručnú taštičku pri regáli so spotrebným tovarom. Okrem peňazí tam mal dva telefóny a doklady, čím mu vznikla škoda odhadnutá na 760 eur. Ešte vyššia škoda
vznikla pacientke, ktorá bola v čakárni u lekára, išlo o viac ako 1600 eur. Polícia prípady vyšetruje ako prečin krádeže a v prípade dokázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

„Ide o krádeže na osobách. Ľudia si musia dávať pozor na svoje osobné veci, nejde len o peniaze ale vyžaduje si to aj čas na vybavenie dokladov,“ upozorňuje Faltániová a zdôraznila, že po páchateľoch pátrajú.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross