No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na poli vypukol požiar. Hasiči okamžite zasahovali

Ilustračný obrázok: Pixabay.

FIĽAKOVO/RADZOVCE - Dnes (10. júla) popoludní vypukol požiar slamy na poli v blízkosti obcí Fiľakovo a Radzovce. V krátkom čase sa oheň rozšíril na balíky slamy a slamu na riadkoch, čím ohrozil okolitý majetok a prírodu.

Článok pokračuje pod reklamou


Na miesto udalosti boli okamžite vyslané tri kusy techniky Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) spolu so siedmimi príslušníkmi, ktorí po príchode zistili, že plamene ohrozujú aj traktor pracujúci na poli. Vďaka rýchlemu zásahu sa im však podarilo zabrániť ďalším škodám.

"Okrem príslušníkov HaZZ sa na mieste zásahu zúčastnili aj členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Fiľakovo a Radzovce. Tí dorazili s tromi kusmi techniky a desiatimi členmi, čím výrazne prispeli k úspešnému zvládnutiu situácie," ako informovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici.

Požiar bol čoskoro lokalizovaný a momentálne prebiehajú likvidačné práce. Hasiči spoločne s dobrovoľníkmi pracujú na tom, aby úplne uhasili všetky ohniská a zabezpečili, že sa oheň znova nerozhorí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross