No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na primátora Tornale je vydaný zatýkací príkaz, polícia ho stále nenašla

Na primátora mesta Tornaľa v okrese Revúca bol dnes vydaný príkaz na zatknutie. Sudca ho vydal na návrh prokurátora pre prípravné konanie Okresného súdu Revúca v trestnej veci proti Ladislavovi D. pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, Ladislav D. má byť po vypátraní pobytu  zatknutý a bez meškania najneskôr 24 hodín dodaný súdu. Dôvodom je tzv. úteková väzba, keďže podľa slov hovorkyne je dôvodná obava, že sa obvinený vyhýba trestnému stíhaniu.

Po staronovom tornaľskom primátorovi je od stredy, 14. júla, vyhlásené celoštátne pátranie. Ako pre Rimava.sk uviedol okresný riaditeľ Policajného zboru v Revúcej Branislav Valaštek, v piatok, 16. júla,  bola vykonaná celookresná akcia zameraná na osoby v pátraní, Dubovského však policajti dodnes nenašli.

Polícia po Ladislavovi Dubovskom začala pátrať po tom, ako sa v utorok, 13. júla, nedostavil pred vyšetrovateľa a policajnej hliadke, ktorá ho mala predviesť, ušiel. Následne telefonicky oznámil, že je služobne odcestovaný.

Ladislav D. je zatiaľ neprávoplatne uznaný vinným za zneužitie právomocí verejného činiteľa. Tohto prečinu sa podľa súdu dopustil, keď ako primátor Tornale vymenoval v rozpore s výsledkami výberového konania do funkcie riaditeľa školy osobu, ktorá sa na výberovom konaní ani nezúčastnila. Proti trestnému rozkazu podal obhajca obžalovaného v zákonnej lehote odpor.

Zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, za ktorý hrozí trest tri až 10 rokov odňatia slobody, sa podľa obžaloby Ladislav D. dopustil, keď ako primátor Tornale vybral peňažné prostriedky z pokladnice a z účtu mesta a bez schválenia mestským zastupiteľstvom ich použil na organizovanie koncertov. Zároveň výnosy zo vstupného na tieto koncerty nezaúčtoval v prospech mestskej pokladnice. V tomto prípade súd zatiaľ nerozhodol.

Ladislav Dubovský sa funkcie primátora Tornale vzdal v novembri minulého roka. V májových doplňujúcich voľbách bol jedným z piatich kandidátov, Tornaľčania ho za primátora zvolili opätovne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross