No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na rannú poľadovicu doplatil vodič dodávky

Na rannú poľadovicu doplatil medzi obcami Kociha a Hrachovo vodič dodávky Peugeot Boxer. V zákrute s ňou na klzkej ceste dostal šmyk a prevrátil sa nabok. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, vodič zranenia neutrpel, alkohol u neho zistený nebol a škoda nepresiahla sumu 3990 eur, kolíziu tak uzavreli ako škodovú udalosť.

Na miesto boli privolaní aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru, vodič však v čase ich príchodu už bol mimo vozidla. Dodávka tvorila prekážku v jednom jazdnom pruhu, a tak hasiči označili miesto kužeľmi a vykonali protipožiarne opatrenia. Keďže bola na ceste súvislá vrstva ľadu, podľa Mariana Brádňana z HaZZ Rimavská Sobota, kontaktovali cestárov, aby prišli cestu posypať.

Článok pokračuje pod reklamou"Premávka bola riadená v jednom jazdnom pruhu," priblížil a dodal, že po zadokumentovaní udalosti bolo vozidlo prevrátené na kolesá a odvezené odťahovou službou.

Podľa viacerých vodičov po piatej hodine ráno pršalo a cesty boli miestami klzké. Upozorňujú preto na zvýšenú opatrnosť na cestách. Po prevrátení sa dodávky cestou prešlo aj posýpacie auto. Ako upozorňuje polícia na sociálnej sieti v prípade podobnej kolízie, "noha z plynu“ je aj v tomto období opodstatnená, pretože takéto nehody môžu mať oveľa vážnejší dopad.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross