No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Sídlisku Západ vbehlo dievča na cestu, zrazilo ju auto

Na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote náhle vošlo na cestu 12-ročné dievča. Vodička prechádzajúceho auta Seat Ibiza už nedokázala zabrzdiť. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k nehode došlo v nedeľu okolo 19-tej hodiny podvečer mimo priechodu pre chodcov. Dievča utrpelo ľahké zranenia. Podľa hovorkyne dievča prechádzalo pri pravej krajnici na Ulici L. Svobodu a pred bytovým domom náhle vbehla z bezprostrednej blízkosti do jazdnej dráhy v rovnom úseku cesty jazdiaceho auta. To viedla 41-ročná vodička z Rimavskej Soboty. K nehode došlo aj napriek intenzívnemu brzdeniu.

Článok pokračuje pod reklamou"Vodička už nedokázala zrážke zabrániť. Chodkyňa narazila na prednú kapotu a následne bola vyhodená na čelné sklo a po náraze spadla na vozovku, na cestu vedľa auta," priblížila Falániová. Alkohol u vodičky polícia nezistila. Podľa doposiaľ vykonaného objasňovania príčinou dopravnej nehody bolo porušenie osobitných ustanovení o chodcoch. "Chodkyňa sa pred vstupom na vozovku nepresvedčila, že môže tak urobiť bez toho, aby jej hrozilo nebezpečenstvo," upozornila Faltániová.

Polícia pripomína, že chodci sú povinní presvedčiť sa, či môžu na vozovku vstúpiť tak, aby vozidlo stihlo bezpečne zastaviť, aby nedošlo k ohrozeniu. "Všetci účastníci premávky majú povinnosti dodržiavať dopravné predpisy, vodiči, aby neohrozili chodcov a tí sa musia správať tak, aby neohrozili sami seba," uzavrela policajná hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross