No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najskôr jej z ruky vytrhol kabelku, neskôr sa prišiel ospravedlniť. U polície však nepochodil

20. augusta 2018 |  | | |

Polícia v Rimavskej Sobote má na stole jeden kuriózny prípad lúpeže, ktorý sa stal v stredu, 15. augusta, v Hnúšti. Vtedy neznámy páchateľ vytrhol dôchodkyni z ruky jej kabelku, pričom sa jej neskôr prišiel ospravedlniť ako aj požiadať, aby nevolala políciu. Nakoniec má však muž z Hnúšte na krku obvinenie zo zločinu lúpeže. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Incident sa podľa Faltániovej stal 15. augusta podvečer na Školskej ulici v Hnúšti, na ceste pri bývalej kolkárni. Ako ďalej priblížila, vtedy neznámy páchateľ prišiel k 79-ročnej dôchodkyni z Hnúšte, ktorá držala v ruke hačkovanú kabelku. Začal jej túto kabelku ťahať z ruky, kde sa poškodenej podarilo mu ju vytrhnúť a udrieť s ňou po hlave so slovami: „Ty debil, čo robíš. Zavolám políciu“. Podľa hovorkyne na to páchateľ opäť chytil kabelku, začal s ňou trhať a aj sa mu kabelku podarilo z rúk dôchodkyne vytrhnúť.

„Po chvíli sa k poškodenej vrátil, odovzdal jej kabelku aj s obsahom. Dôchodkyňa v nej mala mobil aj kľúče a povedal jej, aby nevolala políciu a aby mu odpustila,“ doplnila Faltániová s tým, že páchateľ dôchodkyni spôsobil na zápästí iba modriny, ošetrenia tak 79-ročná žena nemusela absolvovať, pričom jej nespôsobil žiadnu škodu. Ako hovorkyňa poznamenala, v piatok, 17. augusta, už polícia obvinila zo zločinu lúpeže 19-ročného muža z Hnúšte. „Obvinený sa ale nachádza na neznámom mieste. Prípad je v štádiu vyšetrovania,“ povedala hovorkyňa.

Podľa jej slov vyšetrovateľ na základe popisu osoby a svedeckých výpovedí v piatok, 17. augusta, obvinil zo zločinu lúpeže 19-ročného Petra z Hnúšte. „Nakoľko sa obvinený nachádza na neznámom mieste, obvinenie mu bolo vznesené v jeho neprítomnosti a bolo po ňom vyhlásené pátranie. Obvinený sa tohto skutku dopustil na chránenej osobe, preto môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov,“ zakončila s tým, že aby občania akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.

Peter Litera

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross