No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Najviac nehôd bolo na Uliciach Malohontská, Batróka a Školská. Pri všetkých asistoval alkohol

Zrazený chodec na Malohontskej ulici, cyklista na Bélu Bartóka a dopravná nehoda na výjazde z Rimavskej Soboty (Školská ulica) patria k nehodám, kvôli ktorým mestský úsek cesty II. triedy (531) patrí zatiaľ k najnehodovejším v posledných mesiacoch. Informáciu pre  Rimava.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Pri všetkých týchto nehodách asistoval alkohol.

K čiernej bilancii dopravných nehôd spomínaného úseku prispelo aj niekoľko tragických dopravných nehôd v neďalekých Rimavských Janovciach až po obec Martinová. Ako Faltániová zdôraznila, kvôli opakujúcim sa dopravným nehodám sú v smere na obec Martinová posielané hliadky vo zvýšenej miere.

Poslednou tragickou dopravnou nehodou, pri ktorej prišiel o život 19-ročný Štefan, bola minulotýždňová nehoda pri Rimavských Janovciach. Vodič Mercedesu na rovnej ceste predbiehal kamión, pričom sa vozidlo prevrátilo na strechu. Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote už v tejto veci začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. O niekoľko kilometrov ďalej pri obci Bottovo ešte v apríli pri čelnej zrážke Škody Favorit z kamiónom vyhasli dva ľudské životy. Minulý rok v okrese Rimavská Sobota prišlo na cestách o život šesť ľudí.

Doplnené 24. mája
Chodcovi, ktorý bol účastníkom dopravnej nehody na Malohontskej ulici bolo z krvi zistené požitie alkoholu. "Nameraná hodnota predstavovala približne 2,76 promile alkoholu v krvi," uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Vodičovi VW Golfu, ktorý na Ulici B. Bartóka zrazil cyklistu tri hodiny po nehode namerali 1,2 promile alkoholu. Vodičovi Fiatu Tipo pri vinárskych závodoch nemerali približne 2,14 promile alkoholu v krvi.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Mladík na Mercedese predbiehal kamión, skončil na streche. Spolujazdec zomrel
Vodič, ktorý sa včera zrazil s kamiónom, bol opitý
VIDEO: V Janovciach sa čelne zrazilo Tico, v ktorom boli štyria mladíci. Dvoch odviezla sanitka
Šofér, ktorý skončil s autom v poli, mal v krvi 4,39 promile
V Rim. Janovciach havarovala mladá žena, opitá a bez vodičáku
VIDEO: Vodič zrazil cyklistu, fúkal až tri hodiny po nehode
Na Malohontskej ulici spadol chodec pod auto, utrpel ťažké zranenia
Rannú nehodu zrejme zapríčinil vodič kamiónu, prešiel do protismeru maturantovi


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross