No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Neďaleko R. Soboty chytili kukláči medzinárodne hľadaného zločinca za vraždu dôchodcu

6. októbra 2015 |  | |

policiaZa vraždu talianskeho dôchodcu sa ukrýval medzinárodne hľadaný zločinec neďaleko Rimavskej Soboty. Kukláči ho uplynulú sobotu v ranných hodinách zadržali v obci Veľký Blh. Obvinený sa skrýval v bytovke vedľa policajnej stanice. Ako ďalej Rimava.sk informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka ide o Chorváta Ivana P., na ktorého taliansky súd v meste Ferrara vydal Európsky zatýkací rozkaz.

„Menovaný je talianskymi justičnými orgánmi obvinený zo spáchania trestných činov - vražda, vážne ublíženie na zdraví, organizovaná alebo ozbrojená lúpež. Hľadaný bol justičnými orgánmi označený ako nebezpečný páchateľ a používal aj ďalšie identity ako Sandor H., občan Maďarska, Mate G., občan Chorvátska, Sandor N., občan Maďarska,“ uviedol hovorca, podľa ktorého sa mal 9. až 10. októbra spoločne s ďalšími dvomi páchateľmi vlámať do domu obete, kde ukradli platobnú kartu, identifikačnú kartu, VP a vozidlo Opel Corsa.

Podľa hovorcu bola obeť zviazaná, mala zapchaté ústa, bola viacnásobne bitá neznámym nebezpečným predmetom a nakoniec bola ponechaná, zomierajúc na okraji obytného areálu.

Ako priblížil skupina páchateľov následne odišla z miesta činu a vo viacerých bankomatoch vybrala peniaze, ktoré použila na nákup mobilných telefónov, šperkov a podobne.

„Ešte v ten istý deň sa páchatelia vlámali do ďalšieho domu v rovnakom obytnom areáli odkiaľ ukradli dve poľovnícke pušky a obrazy,“ poznamenal Sliva a dodal, že horná hranica trestu za uvedené skutky podľa trestného poriadku Talianska je 24 rokov.

bytovka-Blh

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Google Earth


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross