No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nedodržaná vzdialenosť či nedanie prednosti v jazde sa podpísali pod dopravné nehody

24. októbra 2018 |  | | |

Nedodržaná bezpečná vzdialenosť medzi vozidlami či nedanie prednosti v jazde. Aj tieto okolnosti sa podpísali uplynulý piatok pod dve dopravné nehody. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Prvá z nehôd sa stala krátko po poludní pri obci Bottovo, kde sa zrazil Peugeot Boxer so Škodou Octavia. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa, podľa doteraz vykonaného objasňovania 48-ročný vodič z Martinovej viedol vozidlo Peugeot Boxer od obce Pavlovce smerom na Bottovo, pričom nedodržal bezpečnú vzdialenosť za vozidlom Škoda Octavia, vedené 38-ročnou vodičkou v Dubovca, ktoré išlo pred ním. „Aj napriek intenzívnemu brzdeniu nedokázal vodič vozidlo Peugeot zastaviť a dostal balans. S vozidlom prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s oprotiidúcim vozidlom Škoda Octavia, ktoré ostalo na ceste vo svojom jazdnom pruhu otočené do protismeru. Vozidlo Peugeot Boxer bolo otočené cez stred vozovky,“ ozrejmila Faltániová.

Podľa jej slov sa pri dopravnej nehode ľahko zranila vodička Škody Octavia, vodič Peugeota Boxer sa nezranil. Alkohol u obidvoch účastníkov nebol zistený a škoda bola odhadnutá na 6 tis. eur.

O pár hodín neskôr sa stala ďalšia dopravná nehoda, a to v obci Bátka, kde sa zrazil motocykel s autom. Podľa Faltániovej k nehode došlo tak, že 27-ročný motocyklista z Rimavskej Soboty viedol motocykel značka Adamoto od obce Radnovce na cestu I/16, kde nerešpektoval dopravnú značku „Daj prednosť v jazde“ a nedal prednosť 35-ročnému vodičovi z okresu Košice jazdiaceho na vozidle Peugeot Partner, ktoré išlo po hlavnej ceste. „K zrážke došlo už na hlavnej ceste, kde do vozidla Peugeot do jeho pravej časti narazil motocykel, ktorý bol odhodený aj s vodičom, ten následne spadol na cestu,“ priblížila hovorkyňa. Ako ďalej spomenula, pri nehode sa ľahko zranil motocyklista, vodič auta Peugeot sa nezranil. Alkohol u vodičov zistený nebol a škoda bola odhadnutá na 3 500 eur.

„Obidve nehody sú v štádiu objasňovania,“ zakončila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross