No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nehoda motorkárov z okresu R. Sobota nebola jedinou na cestách počas víkendu. Natočili rozlúčkové video

Uplynulý víkend sa zapísal čiernymi písmenami, vyhasli počas neho životy dvoch mladých motorkárov z okresu Rimavská Sobota. Ich spolujazdkyňa utrpela ťažké zranenia, tragickú zrážku s autom prežila ako jediná. Ako však pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, napriek ťažkým zraneniam bola mimo ohrozenia života. Mala utrpieť zlomeniny.

Článok pokračuje pod reklamouMotorkári išli na motocykloch značky Triumph a Suzuki, keď pri Zvolenskej Slatine v smere jazdy od cesty R2 do Zvolena, sa plne nevenovali vedeniu motoriek. "Nesledovali situáciu v cestnej premávke a neprispôsobili svoju rýchlosť okolnostiam, ktoré možno predvídať, následkom čoho obaja narazili do osobného auta, ktoré odbočovalo vľavo do obce Slatinka," informovala polícia. Vodič auta podľa hovorkyne stál pri ľavom okraji jazdného pruhu, kde dával prednosť oprotiidúcim vozidlám, pričom dával znamenie o zmene smeru jazdy vľavo.

Video zverejnené so súhlasom manželky nebohého.

"Následkom nárazu rozlomilo motocykel Triumph na dve časti, ktoré dopadli mimo cesty a po následnom náraze motocykla Suzuki, tento katapultovalo ponad auto a následne motocykel dopadol mimo cesty," skonštatovala Faltániová.

Viac šťastia mal v sobotu, 6. júna, 23-ročný vodič motocykla Ducati z Dolného Kubína. Smerom na Šturec, od Banskej Bystrice neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy svojim schopnostiam. "Počas prechádzania ľavotočivej zákruty došlo ku kontaktu stupačky s cestou, v dôsledku čoho položil motorku na cestu a šmýkal sa po ceste viac ako 20 metrov, až kým nenarazil do zvodidiel," informuje polícia po víkende. Muž utrpel viacero zlomenín, kvôli ktorým nemohol vykonať dychovú skúšku, preto mu bola odobratá krv.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Polícia KR PZ Banská Bystrica

Dvaja motorkári, ktorí zomreli pri nehode, boli z okresu Rimavská Sobota

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross