No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemá vodičák, aj tak si sadla na motorku. Vážne zranila seba aj spolujazdca

motorkaJazda na motorke sa skončila pre dvoch mladých ľudí ťažkými zraneniami. Vodičke však policajti vodičský preukaz nezadržali. Prečo? Žiadny nemá.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dopravná nehoda sa stala v nedeľu popoludní v obci Holiša v Lučeneckom okrese. Z jej zavinenia je podľa polície dôvodne podozrivá 23-ročná žena, vodička motocykla značky Honda, bez evidenčných čísel. Na motorku si sadla napriek tomu, že nie je držiteľkou vodičského preukazu, navyše bola pod vplyvom alkoholu. "Pri prejazde ostrej  ľavotočivej zákruty, v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, nezvládla vedenie a zišla z cesty vpravo, kde narazila do svahu a  následne do stromu," uviedla hovorkyňa. Ako spomenula, pri nehode utrpela mladá žena ťažké zranenia, rovnako aj jej 29-ročný spolujazdec. "Obidvaja sa zo zranení budú liečiť viac ako 42 dní," doplnila Faltániová.

U vodičky na mieste  pri dychovej skúške zistili  požitie alkoholických nápojov, namerali jej 0,27 miligramu alkoholu, čo je v prepočte 0,56 promile. Na motocykli vznikla škoda odhadnutá na 300 eur. Polícia v Lučenci začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross