No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nepozornosť a chýbajúce reflexné prvky sa podpísali pod dopravnú nehodu

policia-sudNepozornosť vodiča a chýbajúce reflexné prvky u chodca sa podpísali po včerajšiu dopravnú nehodu medzi Kocihou a Hrachovom. Výsledkom je doba liečenia nad 42 dní a škoda odhadnutá v stovkách eur. Polícia už začala u vodiča v tejto veci trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví za čo hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až dva roky. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

K dopravnej nehode došlo podľa jej slov včera popoludní, 29. decembra. Ako ďalej uviedla, 56-ročný vodič Renaultu Megan viedol vozidlo v smere od Kocihy na Hrachovo, pričom sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. „Po prejdení miernej pravotočivej zákruty mimo obce v rovnom úseku na suchej zjadnej vozovke narazil do 48-ročného chodca z Hrachova prechádzajúceho cez cestu,“ priblížila Petrovičová a dodala, že chodec bol bez reflexných prvkov. Podľa jej slov chodca pri náraze vyhodilo na čelnú kapotu a čelné sklo vozidla, a spadol pred vozidlo. „Utrpel ťažké zranenia a podľa predbežnej lekárskej správy s dobou liečenia nad 42 dní,“ poznamenala hovorkyňa, podľa ktorej je 48-ročný muž hospitalizovaný v rimavskosobotskej nemocnici.

U vodiča alkohol zistený nebol a u chodca bol podľa Petrovičovej nariadený odber krvi. „Na vozidle vznikla škoda predbežne odhadnutá vo výške 500 eur. Bol privolaný aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ dodala na záver hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross