No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Neznámy páchateľ okradol dôchodkyňu o stovky eur, hrozí mu až desať rokov za mrežami

Dôchodkyňa z Nižného Skálnika nebude mať dobrú spomienku na falošného elektrikára. Neznámy páchateľ ju pod zámienkou merania elektrickej energie okradol o 380 eur i náramkové hodinky. Polícia už začala v tejto veci trestné stíhanie pre zločin krádeže. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

K zločinu malo podľa jej slov dôjsť v pondelok, 22. mája, dopoludnia, kedy páchateľ požiadal 87-ročnú dôchodkyňu v jej dome, aby s ním išla na prvé poschodie, kde jej povedal, že má v izbe zasvietiť nočnú lampu a čakať, kým jej zakričí, že môže zísť dole.

„Následne páchateľ zišiel dole do spálne odkiaľ ukradol dve obálky, v ktorých sa nachádzali peniaze a tiež staršie náramkové hodinky,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia avizuje, aby si seniori dávali pozor na takéto návštevy či neznámych ľudí, ktorí pod rôznymi zámienkami sa chcú dostať do ich príbytkov, kde odpútajú ich pozornosť a okradnú o úspory.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross