No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nezvestného muža stále nenašli, pracujú aj s verziou, že odišiel vlakom

policajny-vrtulnikNezvestného Rimavskosoboťana Júliusa, ktorého hľadajú už od nedele, zatiaľ stále nenašli. Polícii v pátraní pomáhal vrtuľník letky ministerstva vnútra, špeciálni psovodi ako aj hasiči a potápači. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ odboru poriadkovej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote Pavel Žigo, nezvestného muža doposiaľ nenašli. Podľa jeho slov však pracujú aj s verziou, že odišiel vlakom do Lučenca. „Osoba s týmto popisom mala vystúpiť z vlaku v pondelok večer okolo 16:30 hod. v Lučenci,“ priblížil riaditeľ, podľa ktorého v stredu ráno im informáciu kolegovia zatiaľ ešte nepotvrdili.

Polícia popritom včera dokončila pátranie v okolí Kurinca a rieky Rimava. „Pátrali sme ešte aj pozdĺž rieky Rimava od Hypernovy až po obec Pavlovce,“ priblížil a dodal, že prehľadali aj odvodňovacie kanály. Pomáhali im špeciálni psovodi z Policajného prezídia z odboru kynológie a hypológie ako aj z Lučenca kde je pes cvičený na vyhľadávanie mŕtvol. Spolupracovali aj s hasičmi a potápačmi, ktorí rozvírili hladinu, jazero prehľadali sonarom a hľadali pod vodou pri mólach.
Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Andrey Petrovičovej sa polícia obracia so žiadosťou o pomoc aj na občanov. Júliusa *Jozefa naposledy videli v sobotu pred polnocou, kedy odišiel z chaty v rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote na neznáme miesto, značne pod vplyvom alkoholických nápojov. „Od uvedenej doby nezvestný nepodal o sebe žiadne informácie. Mobilný telefón, ktorý mal pri sebe, je vypnutý,“ priblížila Petrovičová.

Nezvestný ovláda maďarský a slovenský jazyk. Je vysoký približne 165 cm, štíhlej postavy so vzpriameným držaním tela, má modré oči a svetlohnedé rovné riedke vlasy strednej dĺžky. Má na krátko ostrihané fúzy.
Naposledy mal oblečené tmavomodré rifle, tyrkysové tričko, modrú rifľovú bundu, obuté mal čierno zelené tenisky. Cez plece mal mať prevesenú čiernu látkovú kapsičku, na hlave pravdepodobne aj šiltovku.

  • Aktualizované o 16:00 hod. V texte bolo opravené meno nezvestnej osoby.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross