No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Niektoré dôchodkyne reflexné pásky na sviatočné kabáty nechceli

2. novembra 2011 |  | 

Počas dvoch hodín včera popoludní, na Sviatok všetkých svätých, policajti neďaleko rimavskosobotského cintorína rozdávali reflexné pásky chodcom a cyklistom, vodiči dostávali letáky s upozorneniami k bezpečnej jazde. Ako pre Rimava.sk uviedol Rudolf Máté, preventista z Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote, k preventívnym opatreniam pristúpili práve v súvislosti so sviatkom, počas ktorého sú cesty preplnené a v blízkosti cintorínov je viac chodcov.

.

Hlavne starší ľudia v tmavom oblečení sú zle viditeľní, podľa Mátého reflexné prvky majú prispieť k ich bezpečnosti. Vodičov upozorňovali na zvýšenie opatrnosti a dodržiavanie dopravných predpisov.
Ako preventista podotkol, pri cintoríne rozdali všetky reflexné pásky v priebehu dvoch hodín. Našli sa však aj takí, ktorí ich odmietli. Podľa slov Mátého išlo hlavne o dôchodkyne, ktoré viac dbali na svoj zovňajšok ako vlastnú bezpečnosť. Reflexný prvok buď neprijali, alebo si ho odložili do tašky.

Preventívna akcia sa konala v rámci celého Slovenska. Uskutočnila sa aj na základe mimoriadne nepriaznivých ukazovateľov počtu a následkov dopravných nehôd v minulom mesiaci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross