No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nočná nehoda pri R. Sobote si vyžiadala ťažké zranenia, polícia zisťuje kto ju zavinil

Nočná dopravná nehoda pri Rimavskej Sobote si vyžiadala ťažké zranenia. Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, pričom cieľom vyšetrovania je zistiť, kto z posádky šoféroval havarované vozidlo. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov k dopravnej nehode došlo v stredu, 12. apríla okolo 23:00 hod., pri ktorej dve osoby utrpeli ťažké zranenia. „Doposiaľ nestotožnený vodič viedol osobné motorové vozidlo Opel Astra Combi v smere od obce Orávka do Janíc, kde pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam a z nezistených príčin prešiel na pravú krajnicu, kde ho pretočilo doľava a pravou bočnou časťou narazil do betónového mostíka so zvodidlami, ktoré celé odtrhol. Následne sa vozidlo pretočilo a zostalo stáť v priekope vo vzdialenosti takmer 33 metrov od mostíka,“ priblížila hovorkyňa. Ako ďalej spomenula, pri dopravnej nehode dvaja spolujazdci vo veku 26 a 36 rokov z Janíc, utrpeli vážne zranenia s ktorými boli prevezení do nemocnice v Banskej Bystrici.

U 36-ročného účastníka nehody bol podľa Faltániovej zistený alkohol, namerali mu 0,72 miligramu alkoholu (čo je v prepočte 1,5 promile, pozn. red.). „Druhému bola v nemocnici odobratá krv na zistenie alkoholu. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, predmetom vyšetrovania je zistiť, kto z nich vozidlo šoféroval,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross