No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nová turbo-okružná križovatka v Rimavskej Sobote sa stáva realitou

archívna foto, Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nová turbo-okružná križovatka v Rimavskej Sobote v časti Sobôtka bude sprejazdnená v plnom rozsahu už túto nedeľu 30. júna, v poobedných hodinách. Táto moderná križovatka je navrhnutá tak, aby zlepšila plynulosť dopravy a zvýšila bezpečnosť pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

Ako uviedol dopravný inšpektor Peter Lajgút pre Rimava.sk, aj keď bude križovatka plne funkčná, naďalej tam platí rýchlostné obmedzenie 30 km/h. "Toto obmedzenie je zavedené kvôli dokončovacím prácam, ktoré budú prebiehať ešte nejaký čas," uviedol.

Miestna polícia vyzýva všetkých vodičov na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a praje bezpečnú jazdu a bezpečné využívanie novej turbookružnej križovatky.

Článok pokračuje pod reklamou


Turbookružné križovatky sú známe svojím efektívnym usporiadaním pruhov, čo prispieva k plynulejšiemu pohybu vozidiel. Ak ste si nie celkom istí, ako sa jazdí po turbo-okružnej križovatke, prinášame vám krátky návod.

Ako prvé si pred vstupom do križovatky všímajte dopravné značenie. Vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého je povinný dať prednosť v jazde vodičovi jazdiacemu v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza.

Je dobré včas dať znamenie smerovým svetlom, aby ostatní vedeli, aký máte úmysel. Tam, kde sa dva jazdné pruhy zbiehajú do jedného jazdného pruhu tak, že nie je zrejmé, ktorý z nich je priebežný, vodič jazdiaci v ľavom jazdnom pruhu je povinný dať prednosť v jazde vodičovi v pravom jazdnom pruhu.

Ak sa vám pre hustotu premávky nepodarí preradiť do iného jazdného pruhu, nezastavujte a spravte otočku navyše.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross