No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novú fasádu bytového domu poškodili, polícia hľadá vinníka

roznavska-04Rimavskosobotská polícia vyšetruje poškodenie novej fasády na jednom z bytových domov na Rožňavskej ulici, ku ktorému došlo počas uplynulého víkendu. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, v prípade začali trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Podľa jej slov neznámy páchateľ nezisteným spôsobom poškodil vonkajšiu fasádu bytového domu. „Tmavou tekutinou na báze oleja spôsobil rôzne škvrny na fasáde“ priblížila Petrovičová, škoda podľa nej zatiaľ pre bytový dom v správe Mestskej bytovej správy vyčíslená nebola.
Zlodej počas víkendu vyčíňal aj v pivniciach, ktoré násilím pootváral. Vo viac ako piatich prípadoch boli otvorené pivnice, nič v nich však páchateľ na prvý pohľad zrejme nenašiel. Napokon si z neuzamknutej pivnice odniesol bicykel v hodnote niekoľko sto eur. Polícia to rieši ako priestupok proti majetku.
Obyvatelia si všimli škvrny na novej fasáde v nedeľu ráno, sú na dvoch stranách bytového domu. „Dali sme sa na obnovu čo je aj finančne náročné a niekto si len tak starým olejom znehodnotí našu fasádu,“ uviedla pre Rimava.sk rozhorčená obyvateľka. Podľa jej slov v bytovke býva 40 rodín a mnohých obyvateľov to pobúrilo, že sa niečo také v Rimavskej Sobote môže stať. Ako dodala, sú zhrození, že sú ľudia, ktorí niečo takéto dokážu spraviť či už ide o nevybavené účty alebo len o nevydarenú zábavu po večeroch.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross