No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Od kúpy dregeru opitú mládež v hnúšťanských krčmách a baroch nenašli

23. decembra 2010 |  | | |

Mestská polícia si zakúpenie nového dregeru po približne mesiaci pochvaľuje. Jej príslušníci počas pravidelných kontrol v reštauračných zariadeniach, baroch a diskotékach za posledný mesiac nepristihli ani jedného mladistvého pod vplyvom alkoholu. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil náčelník mestskej polície v Hnúšti Milan Migaľa. Ako tvrdí, pravdepodobne zakúpenie dregera má dosť preventívny účinok.

"Bolo to prezentované aj v médiách. Takže najmä školáci, ktorých sa to týka si uvedomili, že akými dôkaznými prostriedkami disponujeme. V predchádzajúcom období sme to riešili nekompromisným spôsobom," povedal pre Rimava.sk Migaľa.  Z testovaných mladistvých na alkohol podľa náčelníka zatiaľ nafúkali iba tí, ktorí boli na verejných priestranstvách, alebo keď ich mestská polícia prichytila za obchodom. "Ale zatiaľ nie v bare, krčme alebo na diskotéke," hovorí Migaľa.

Príslušníci mestskej polície od novembra pomocou dregera plnia aj novelu zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholickým nápojov a všeobecne záväzné nariadenie o podmienkach predaja, podávania a požívania alkoholických nápojov na území mesta Hnúšťa. To platí od minulého roka. Počas výkonu svojej práce mestská polícia nemala ako zistiť prítomnosť alkoholu v krvi u občanov, pretože im na to chýbal prístroj. Podľa náčelníka dreger zakúpili za takmer 1,7 tis. eur z peňazí vyzbieraných na pokutách. O jeho zakúpení rozhodli mestskí poslanci v septembri tohto roka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross