No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Odsúdený za vraždu dôchodkyne sa chcel odvolať, súd to zmietol zo stola

perex-vazbaOkresný súd Banská Bystrica zamietol v utorok, 16. augusta, odsúdenému za vraždu dôchodkyne z Veľkého Blhu návrh na obnovu konania. Odsúdeným je 39-ročný Július F. z Veľkého Blhu, ktorý proti tomuto uzneseniu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici. Rimava.sk o tom informovala Adriana Vašková, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici. Ako poznamenala, rozhodnutie nie je právoplatné.

Július bol odsúdený z obzvlášť závažného zločinu vraždy 74-ročnej dôchodkyne Heleny H. Tento zločin spáchal v noci na 24. septembra 2014 v obci Veľký Blh, okres Rimavská Sobota. V súbehu s vraždou spáchal aj krádež a porušovanie domovej slobody. Ako vtedy Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, Július vošiel na uzavretý pozemok s úmyslom niečo ukradnúť, kde boli uzamknuté dvere oplotenia okolo domu. „Vylomil vchodové dvere na prízemí a vošiel do domu. Prešiel na vrchné poschodie, kde v spálni úmyselne usmrtil 74-ročnú majiteľku domu,” priblížila hovorkyňa, podľa ktorej pitva preukázala, že bezprostrednou príčinou smrti bolo udusenie.

Policajti podľa hovorkyne na objasnení prípadu intenzívne pracovali, na základe výsledkov expertízneho skúmania a po vypočutí všetkých svedkov vytipovali podozrivú osobu, ktorou bol Július. Za tento zločin si aktuálne odpykáva trest odňatia slobody na 21 rokov a 8 mesiacov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
FOTO: Tento muž mal zabiť dôchodkyňu vo Veľkom Blhu. Prišli pre neho kukláči
V. BLH: Dôchodkyňu v dome pravdepodobne udusili
AKTUALIZOVANÉ/VEĽKÝ BLH: V dome našli mŕtvu ženu, vyšetrujú vraždu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross