No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okresný policajný šéf Andrej Prtko končí vo funkcii

Možnosť požiadať o výsluhový dôchodok využije tento rok viac policajtov, ako tomu bolo vlani. V Banskobystrickom kraji ukončí tento rok služobný pomer 93 policajtov. Je to vyše dvojnásobný počet, ako minulý rok. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v decembri 2019 na vlastnú žiadosť skončilo 36 policajtov.

Podľa jej slov medzi okresnými riaditeľmi z juhu kraja, z Lučenca, Rimavskej Soboty či Revúcej sa do výsluhového dôchodku chystá len jeden z riaditeľov. Je ním okresný riaditeľ OR PZ v Revúcej Andrej Prtko. "Má odpracovaných viac ako 28 rokov, odchádza z tohto dôvodu," priblížila hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Petra Kováčiková. Do výsluhového dôchodku sa nechystá Ivan Andrašovič z OR PZ Rimavská Sobota, ako ani Marian Vilhan z OR PZ Lučenec. Do civilu sa nechystá ani krajský riaditeľ PZ Banská Bystrica Ivan Piliar. "Zatiaľ ani jeden z nich žiadosť nepodal," ubezpečila pre Rimava.sk krajská hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamouV okrese R. Sobota je päť obvodných oddelení, okrem R. Soboty aj Hnúšťa, Jesenské, Rimavská Seč a Veľký Blh. Do výsluhového dôchodku odchádza Igor Daňko, ktorý pôsobil v Rimavskej Seči. Ako Rimava.sk už informovala, odchádza do výsluhového dôchodku na vlastnú žiadosť. V uniforme odslúžil 25 rokov, riaditeľom oddelenia bol približne päť rokov.

V Banskobystrickom kraji je podľa jej slov plánovaný stav policajtov KR PZ + OR PZ 2 229 a skutočný stav policajtov KR PZ + OR PZ 2 083. Obsadenosť je tak necelých 94 percent. Policajti majú ukončení služobného pomeru nárok na výsluhový dôchodok po 25 odpracovaných rokoch. Podľa informácií Ministerstva vnútra SR by mala zefektívnenie polície priniesť pripravovaná reforma.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross