No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opitá vodička skončila s autom v priekope, na krku má obvinenie

29. októbra 2018 |  | |

Alkohol za volantom opäť úradoval. Tentoraz pri obci Ožďany, kde uplynulú nedeľu 49-ročná vodička v podnapitom stave skončila so svojím autom v priekope. Okrem ľahkých zranení si odniesla aj obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Rimava.sk o tom infomovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Podľa doteraz vykonaného vyšetrovania 49-ročná vodička viedla vozidlo Mitsubishi Space po ceste I/16 od obce Ožďany na Rimavskú Sobotu, kde pri prejazde tiahlej pravotočivej zákruty na suchej, zjazdnej vozovke sa plne nevenovala vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke s vozidlom zišla do ľavej priekopy v smere jazdy, kde zadnou pravou časťou vozidla narazila do svahu a ostala stáť v priekope v smere jazdy,“ priblížila hovorkyňa.

Podľa jej slov vo vozidle sa v čase nehody nachádzal 53-ročný spolujazdec, ktorý vyviazol bez zranenia, vodička utrpela ľahké zranenia. Ako ďalej hovorkyňa ozrejmila, po nehode sa vodička podrobila dychovej skúške na alkohol, pričom nameraná hodnota predstavovala 1,06 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje viac ako 2 promile alkoholu. „Vodičke bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola umiestnená do cely predbežného zadržania a vec je riešená v tzv. superrýchlom konaní,“ zakončila Kováčiková.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross