No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opitý nabúral v noci do odparkovaných áut. Na slobodu ho majú pustiť až o pár mesiacov

30. októbra 2019 |  | | |

Vodič posilnený alkoholom si skomplikoval život. Okrem toho, že už mal zákaz viesť auto, si sadol za volant a nabúral do odstavených áut. K nehode došlo v obci Číž v noci z piatka na sobotu, 26. októbra. Podľa policajných informácií šoféroval Hondu Acord po miestnej komunikácii v Číži a postupne nabúral do dvoch áut. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, najskôr nabúral do odparkovaného auta značky Mazda.

„Na mieste nezotrval a pokračoval v jazde ďalej, kde asi po 200 metroch narazil do ďalšieho auta stojaceho pred rodinným domom," priblížila Faltániová. Vodiča, u ktorého policajná hliadka namerala cez dve promile, tak zastavilo až druhé auto, nákladné, Mercedes s návesom. Polícia obvinila 41-ročného Eleméra z obce Číž z marenia úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vlyvom návykovej látky, keďže u neho zistili 1,11 mg/l alkoholu.Mužovi z Čížu vymerali nepodmienečný trest a zákaz šoférovať na sedem rokov

Obvinený vodič z policajnej stanice po vytriezvení putoval rovno pred sudcu okresného súdu. Ten mu vymeral súhrnný trest. Podľa hovorkyne súdu Niny Uhrovičovej trestným rozkazom bol uznaný vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. „Uložený mu bol úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov nepodmienečne so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia," doplnila hovorkyňa. Okrem toho podľa jej slov má muž zakázané viesť akékoľvek motorové vozidlo v trvaní sedem rokov. "Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinený povedal, že sa vyjadrí v lehote," uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross