No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opitý narazil do plynovej prípojky rodinného domu, na krku má obvinenie

11. decembra 2018 |  | | |

Aj keď polícia neustále upozorňuje vodičov, že alkohol za volant nepatrí, napriek tomu sa nájdu šoféri, ktorí „skúšajú“ šťastie. Jedným z nich aj vodič osobného vozidla Renault, ktorý si za volant sadol posilnený alkohol. Výsledkom bola dopravná nehoda, pri ktorej vodič s autom poškodil fasádu rodinného domu ako aj plynovú prípojku.

„K dopravne nehode došlo včera, 10. decembra, vo večerných hodinách v obci Širkovce,“ uviedla pre Rimava.sk Petra Kováčiková, banskobystrická policajná hovorkyňa. Ako ďalej priblížila, podľa doterajšieho objasňovania, k nehode došlo tak, že vodič osobného motorového vozidla Renault viedol vozidlo v smere od obce Šimonovce na Jesenské, kde v Širkovciach pri prechádzaní miernou ľavotočivou zákrutou pred rodinným domom na suchej, zjazdnej vozovke neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, dostal s vozidlom šmyk a následne prešiel do ľavého jazdného pruhu.

Podľa hovorkyne vozidlo vošlo do ľavej priekopy, ktorú prešlo a pred rodinným domom poškodilo plynovú prípojku ako aj fasádu rodinného domu. „Vodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol pričom nameraná hodnota u neho predstavovala 0,68 mg/l alkoholu, čo je v prepočte približne 1,36 promile,“ podotkla s tým, že k zraneniam pri nehode nedošlo.

Napriek tomu si jednorazové ošetrenie vyžiadalo poranenie jeho mladšieho spolujazdca. „Vodičovi bolo vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Vodičský preukaz mu bol zadržaný,“ zakončila hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross