No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Opitý vodič skončil s autom na Veľkonočný pondelok v potoku, viezol deti

V potoku medzi Hnúšťou a Klenovcom skončil včera, počas Veľkej noci, jeden z vodičov. Za volant si sadol pod vplyvom alkoholu. Pri nehode sa zranili dve deti. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej u 32-ročného vodiča Vladimíra z Hnúšte namerali dychovou skúškou viac ako jedno promile alkoholu. Na mieste zasahovali dve jednotky hasičov, pri ich príchode bola Škoda Felicia prevrátená na streche, dve zranené osoby ošetrili. Auto zabezpečili proti ďalšiemu pohybu a úniku prevádzkových kvapalín.

Vodič mal v Hnúšti neprimeranou jazdou poškodiť dve autá. „Na Ulici Clementisa narazil do tam zaparkovaného vozidla, ktoré poškodil," priblížila Kováčiková a dodala, že s vozidlom pokračoval v jazde v smere na Klenovec, kde za obcou Maša narazil bočnou časťou svojho vozidla do ľavej zadnej časti v tom istom smere jazdiaceho auta Suzuki Baleno. Pokračoval však ďalej a zastavila ho až priekopa a miestny potok. Maloleté deti vo veku 10 a 13 rokov podľa polície utrpeli pri nehode zranenia, s ktorými boli prevezení do nemocnice.

„Pri následných úkonoch bolo zistené, že ide o muža, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely policajného zaistenia," doplnila Kováčiková. Mužovi podľa jej slov bolo vznesené obvinenie z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross