No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pátrajú po vodičovi, ktorý počas poľadovice narazil do auta a odišiel. Výstrahy platia naďalej

sidlisko rimavaRimavskosobotskí policajti pátrajú po vodičovi, ktorý podvečer narazil do odparkovanej Škody Fabia a z miesta nehody odišiel. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k nehode došlo na zľadovatelej komunikácii na Sídlisku Rimava o 20:15 hod. (2. januára).Zároveň poznamenala, že ak obyvatelia v tej dobe videli niečo podozrivé, môžu to ohlásiť na telefónnom čísle 158 alebo na policajnej stanici.

Šoféra, ktorý spôsobil nehodu v Jesenskom, chytili za pár minút. Namerali mu cez dve promile

Z miesta nehody odišiel aj vodič na Škode Fabia, ktorý v obci Jesenské spôsobil dopravnú nehodu, narazil do Land Roveru. Polícia ho však v priebehu niekoľkých minút vypátrala. Podľa Faltániovej 36-ročný Ivan z Hostíc smeroval o 15:35 hod.  od Širkoviec na Jesenské. „Na vlhkej ceste sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla a narazil do auta,“ povedala Faltániová a dodala, že dychová skúška u vodiča preukázala prítomnosť alkoholu, namerali mu 1,09 mg/l čo je v prepočte viac ako dve promile. „Bola mu obmedzená osobná sloboda a vznesené obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ priblížila policajná hovorkyňa. Vodič bude predvedený pred sudcu a vec bude doriešená v superrýchlom konaní.

Okrem nárazového vetra meteorológovia očakávajú aj snehové záveje

V okrese Rimavská Sobota naďalej platí výstraha prvého stupňa pred nárazovým vetrom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)  aktualizoval varovanie až do pondelka, 5. januára. Od zajtrajšej noci meteorológovia očakávajú ojedinele aj tvorbu snehových jazykov a závejov. „Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ informuje SHMÚ.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross