No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pátranie po väzňovi z R. Soboty, ktorý ušiel ukončili. Hľadali ho aj v Maďarsku

Riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Štefan ŠurkaNiekoľkohodinové pátranie po väzňovi z Rimavskej Soboty, ktorý cez deň ušiel po lekárskej prehliadke, bolo ukončené. Našli ho policajti v Maďarsku. „Môžem potvrdiť, že táto osoba bola dnes večer zadržaná na území Maďarskej republiky,“ informoval Rimava.sk riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Štefan Šurka. Podľa jeho slov vykonali rozsiahle pátranie na území Slovenskej republiky ako aj v okolitých štátoch EÚ a jednou z verzií bola aj tá, že väzeň uniká cez hraničný priechod Abovce na striebornom vozidle Audi do Maďarska.

Mladík by lehotu na podmienečné prepustenie splnil 16. februára budúci rok, koniec trestu má mať 16. mája 2018.
„Hliadka toto vozidlo zaregistrovala a vykonali sme cezhraničné prenasledovanie do Maďarskej republiky, kde sme v súčinnosti s orgánmi maďarskej polície vykonali pátranie na mieste, kde auto bolo odstavené,“ dodal krajský riaditeľ. Ako Šurka zdôraznil, je na škodu veci, že toto pátranie nebolo oznámené z Ústavu pre výkon trestu odňatia slobody, ale občiankou na linku 158. Tá mala podľa krajského riaditeľa vidieť Igora Horvátha pohybovať sa pri dome, mal pritom na sebe väzenský odev. V čase prijatia oznámenia do jednej minúty preverovanie vykonávalo sedem policajných hliadok. V Maďarsku stáli podľa našich informácií policajné hliadky tiež pri každej z okolitých obcí.

hladany Igor Horváth z R. SobotyPolícia podľa Okresného riaditeľa PZ Rimavská Sobota Ivana Andrašoviča v prípade začala trestné stíhanie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. „V súčasnosti sú vykonávané procesné úkony,“ dodal Andrašovič. Po vykonaní neodkladných úkonov bude dodaný späť na Slovensko do výkonu trestu.

Mladík si trest odpykával v otvorenom oddelení Sabová pri Rimavskej Sobote, kde sú zaradení odsúdení na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Polícia s popisom muža kontrolovala vstupy do mesta, autobusovú a vlakovú stanicu ako aj herne. Podľa informácií zo Zboru väzenskej a justičnej stráže sa 21-ročný odsúdený vo výkone trestu odňatia slobody nachádzal pre spáchanie prečinu usmrtenia z nedbanlivosti počas autonehody, za čo mu bol uložený nepodmienečný trest v trvaní 30 mesiacov.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross