No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Kým sme čakali na vlak, opitý muž nás ohrozoval nabitou zbraňou

ilustračné fotoKým sme s priateľom čakali na vlak, prišla strieborná Octavia, z ktorej vystúpil asi dvojmetrový opitý muž. Vytiahol pištoľ a mieril na nášho psa. Hovoril niečo o tom, že je od polície a pýtal sa nás, kto sme, odkiaľ sme a čo tam robíme. Keď som mu nebola schopná odpovedať, mieril aj na mňa. Takýto opis desivej príhody, ktorá sa mala stať z piatka na sobotu v obci Jesenské, poslala do redakcie Rimava.sk čitateľka Micheala. Ako ďalej píše, muž hovoril, že zastrelí ich psa. Asi po piatich minútach vyhrážania a ohrozovania nabitou zbraňou vystúpil vodič auta a pištoľ mu zobral. „Tento magor nám ukázal odznak od polície a odišli,“ uviedla Michaela. Na polícii im podľa jej slov povedali, že nie sú jediní, koho muž ohrozoval, podobné prípady sa údajne mali stať aj vo vedľajších obciach.

Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, o udalosti bola informovaná hliadka polície, ktorá prišla na miesto. Dvojica uviedla, že počas toho, ako čakali na železničnej stanici na vlak, sa im mal neznámy muž vyhrážať zabitím psa.  „Zároveň však uviedli, že udalosť na polícii oznamovať nechcú,“ informovala hovorkyňa a spomenula, že hliadka ostala na stanici, aby mohla dvojica bezpečne počkať na vlakové spojenie.

„Polícia aj napriek tomu, že poškodení nemali záujem vec na polícii oznamovať, vykonala miestne preverovanie, pátrali sme aj po vozidle, aj po osobe, no zatiaľ sa nám nepodarilo získať bližšie informácie. Vec zatiaľ preverujeme ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu,“ priblížila Vašková. To, že za posledné obdobie malo v okolí R. Soboty dôjsť aj k ďalším podobným prípadom, podľa jej slov nie je pravda. „Polícia takéto informácie nemá, takéto prípady v okolí Rimavskej Soboty neevidujeme,“ uzavrela krajská hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross