No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po neznámom zlodejovi, ktorý vykráda rodinné domy, pátrajú už aj prezidiálne útvary

17. októbra 2013 |  | 

Zľava: JUDr Jozef Šimko, plk. JUDr.Ľubomír Ábel a plk. JUDr. Marian SlobodníkV Rimavskosobotskom okrese, kde za uplynulé dva mesiace vzrástol počet vlámaní do rodinných domov, si na zlodejov posvietia výrazne posilnené hliadky. V súvislosti s vlámačkami dnes na rimavskosobotskej radnici zasadla mimoriadne aj komisia za účasti zástupcov postihnutých obcí, štátnej aj mestskej polície. Prišiel aj viceprezident Policajného zboru Slovenskej republiky Ľubomír Ábel. Ako pre Rimava.sk uviedol, od včera vstúpili do tejto situácie niektoré prezidiálne útvary. „Snažíme sa eliminovať sériu trestných činov. Tak, aby sme pocit bezpečia v regióne dostali na normálnu úroveň, ktorá je typická pre tento okres,“ povedal pre Rimava.sk Ábel. To či má krádeže na svedomí jeden alebo viacerí páchatelia nekonkretizoval. Podľa jeho slov polícia pracuje s viacerými verziami, o ktorých zatiaľ nechcel hovoriť.

Polícia vyzýva na spoluprácu aj občanov, ktorí by mali čo najrýchlejšie zavolať na známe telefónne číslo 158 ak spozorujú niečo podozrivé.
„Ubezpečujem, že všetky opatrenia vedú k tomu, aby sme páchateľa zadržali,“ povedal. Polícia vyzýva na spoluprácu aj občanov, ktorí by mali čo najrýchlejšie zavolať na známe telefónne číslo 158 ak spozorujú niečo podozrivé. Ako spomenul, celkovo priemerná objasnenosť na Slovenku je na úrovni 54 percent, samotný okres Rimavská Sobota pritom dosahuje objasnenosť 75 percent čo je vysoký nadštandard.
Prípady, kedy sa páchateľ pokúsil dostať do domu alebo ho aj skutočne vykradol, sa v Rimavskosobotskom okrese objavujú už niekoľko týždňov. Ako uviedol banskobystrický krajský policajný riaditeľ Marián Slobodník, evidujú 44 skutkov, z čoho je 11 trestných činov. „Páchateľ, ktorý tieto trestné činy pácha je pomerne rýchly,“ povedal Slobodník a spomenul, že s prostriedkami, ktoré sú v súčasnej dobe nasadené v Rimavskej Sobote je polícia schopná vykonať zákrok do niekoľkých minút.

[nggallery id=1203]
Polícia včera zverejnila popis podozrivej osoby. Ide o muža, asi 180-190 cm vysokého, štíhlej postavy. Nosí mikinu s kapucňou na hlave. Je pohybovo nadaný, bez problémov preskakuje ploty. Vyberá si domy, kde je dobrá úniková cesta, buď do poľa, lesa, okrajových časti miest a obcí. Nepohybuje sa po uliciach, chodí cez záhrady rodinných domov.

 

Súvisiace články
Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross