No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po piatkovej oslave môže nasledovať aj celý víkend za mrežami

Alkohol za volant nepatrí, napriek tomu polícia v okrese Rimavská Sobota pristihla pri kontrolách od začiatku roka už viac ako 24 vodičov, ktorí nafúkali. Od januára do marca išlo pritom o šesť trestných činov, kde bolo zistené viac ako promile. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Po zrátaní všetkých poplatkov môže tento trestný čin vodičov vyjsť aj na 1500 eur. V niektorých prípadoch však previnilci zaplatia aj tú najvyššiu cenu, vlastným životom či životom niekoho iného.

Mnohí vodiči podľa policajnej hovorkyne stále nevedia, že ak pri policajnej kontrole nafúkali viac ako jedno promile a "bezprostredne ohrozujú seba či okolie", môžu skončiť v policajnej cele, až kým sudca nerozhodne o treste. Ako zdôraznila, v prípade, že ich polícia „prichytí“ v piatok, môžu tak v cele stráviť aj celý víkend. „Okrem toho musí každý takýto vodič absolvovať psychiatrické vyšetrenie a v prípade, že sa ním vyvráti podozrenie zo závislosti od alkoholu, nasleduje séria posedení u psychológa a preskúšanie v autoškole,“ prizvukuje Faltániová a zdôrazňuje, že aby takémuto vodičovi mohol byť vrátený vodičský preukaz, stojí ho to nemálo peňazí.


Za alkohol nad jedno promile podľa polície zo zákona čaká trest odňatia slobody, zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, zápis v registri trestov, vyšetrenie u psychiatra, psychologické poradenstvo, preskúšanie pravidiel z cestnej premávky a jazda v autoškole.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross