No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počas dušičiek bude na cestách viac policajtov, autobusom sa dostanete až pred cintorín

cintorinNadchádzajúce dni budú patriť Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých. S nimi je aj spájaný vyšší počet áut na cestách a parkoviskách v okolí cintorínov. Z toho dôvodu polícia bude aj tento rok dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke, a to už od piatka, 28. októbra, do stredy, 2. novembra. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová. O poriadok sa budú starať aj Mestskí policajti, ktorí ako každoročne dohliadajú na vstup vyhradených vozidiel do areálu cintorína.

Počas 29.-30. októbra a 1. novembra budú spoje MHD Rimavská Sobota premávajúce podľa platného cestovného poriadku medzi Autobusovou stanicou a Sídliskom Západ zachádzať podľa informácií SAD Lučenec na Ulicu Cintorínsku so zastávkou pred vchodom do cintorína.
„Vzhľadom na to, že tieto sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným náporom zo strany vodičov, polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách,“ uviedla a dodala, že dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Podľa jej slov polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Ako zároveň spomenula, vodiči by mali rešpektovať práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam. Ako ďalej avizuje, počas minuloročných „dušičkových“ dní (30.10. - 3.11.2015) došlo na cestách Banskobystrického kraja k 19 dopravným nehodám, pri ktorých sa ťažko zranila 1 osoba a 10 osôb bolo ľahko zranených.

Zvýšený počet mužov zákona bude aj na cintorínoch. Ako Petrovičová poznamenala, v týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Polícia však radí občanom, aby si svoje veci nenechávali „na očiach“ v aute, strážili si veci aj na cintoríne či v kostole. „Zlodejom stačí malá nepozornosť a kabelka zmení majiteľa. Na osobné veci nezabúdajte ani na staniciach a počas cesty v hromadných dopravných prostriedkoch,“ ozrejmila hovorkyňa s tým, že neodporúča nosiť so sebou veľkú hotovosť a odporúča radšej platiť platobnou kartou.

Ak sa stanete obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu a rovnako konajte aj v prípade ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo. „Upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov, prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158,“ uzavrela Petrovičová.

Premávka MHD RS počas Sviatkov všetkých svätých a Pamiatky zosnulých 2016

„Oznamujeme cestujúcim, že počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých 2016
v dňoch 29-30. októbra a 1. novembra budú spoje MHD Rimavská Sobota premávajúce podľa platného cestovného poriadku medzi Autobusovou stanicou a Sídliskom Západ zachádzať na Ulicu Cintorínsku so zastávkou pred vchodom do cintorína," informovala Radka Segečová zo Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec.
Ako doplnila, ide o spoje s pravidelným odchodom z autobusovej stanice o 8:30, 10:30, 12:05, 13:00, 14:00, 14:30, 17:05, 18:05, a 19:15 hod. a spoje s pravidelným odchodom zo sídliska západ II o 8:39, 10:41, 12:16, 13:15, 14:15, 14:42, 17:15, 18:20 a 19:26 hod.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross