No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počas večera mali kolíziu dvaja vodiči, u Tisovčana na BMW namerali cez dve promile

14. októbra 2020 | |  | | | |

Nehoda na svetelnej križovatke v Rimavskej Sobote či kolízia v Tisovci. Obidve sa stali včera za dažďa a zníženej viditeľnosti. Pri prvej z nich išlo o staršieho vodiča na Škode Fabia, ktorý na svetelnej križovatke nedal prednosť. Polícia to uzavrela ako škodovú udalosť. V druhom prípade však asistoval u mladého vodiča z Tisovca alkohol. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, namerali mu 1,09 mg/l alkoholu čo v prepočte predstavuje 2,27 promile. Vodič pil pred cestou, druhá dychová skúška ukázala ešte vyššie hodnoty.

Článok pokračuje pod reklamouPodgurážený 21-ročný Patrik krátko po 23 hodine išiel na vozidle BMW po Hviezdoslavovej ulici v Tisovci. "Na rovnom úseku cesty sa plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke. Prešiel do protismeru kde prednou časťou narazil do prednej časti parkujúceho vozidla Škoda Fabia," priblížila hovorkyňa a dodala, že auto po náraze bolo odhodené a vodič BMW pokračoval v smere jazdy do priekopy. Pri nehode utrpel stredne ťažké zranenia s dobou liečenia do 42 dní. Záchranári ho previezli do nemocnice v Revúcej, kde ho hospitalizovali.
Mladý muž podľa polície porušil povinností vodiča a nevenoval sa vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke. "Nehoda je v štádiu vyšetrovania," doplnila hovorkyňa.

FOTO: Dopravny servis fb

Polícia v uplynulých dňoch v Banskobystrickom kraji zaevidovala viacero nehôd v čase, keď sa stmieva. Ako ďalej uvádzajú, upršané počasie a mokré cesty spôsobujú problémy najmä motoristom. "Za volantom treba zvýšiť opatrnosť! Najčastejšou príčinou kolízií na cestách je fakt, že vodiči jazdia na mokrých cestách rovnako ako na suchých," upozorňuje Faltániová s tým, že mokrá cesta výrazne predlžuje brzdnú dráhu a pri výdatných dažďoch sa zvyšuje aj riziko aquaplaningu, či šmyku. "To predstavuje zvýšené riziko aj pre chodcov prechádzajúcich po priechode pre chodcov," podotkla. Vyzýva preto vodičov k väčšej opatrnosti, či výraznejším odstupom od áut, aby stihli včas a bezpečne reagovať. Osobitne Faltániová upozorňuje chodcov. "Prechádzajte cez priechod pre chodcov organizovane, v skupinách, ale hlavne nevstupujte na priechod v poslednej chvíli," uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross