No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pod nehody sa podpísal alkohol aj hmla. Rimavskosoboťanovi bez vodičáku namerali viac ako tri promile

12. decembra 2011 |  | |

Pod dopravné nehody sa v posledných dňoch podpísal alkohol za volantom v Rimavských Janovciach, ako aj hustá hmla v okolí Tornale. Ako pre Rimava.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, včera došlo v Tornali k dvom dopravným nehodám. V prvom prípade krátko po polnoci zo soboty na nedeľu (11. decembra) zišiel z cesty 25-ročný muž zo Stránskej. „Po požití alkoholických nápojov viedol vozidlo Škoda 120 na Mierovej ulici v Tornali v smere na obec Kráľ, pričom chcel náhle odbočiť vpravo na Ulicu Pri Slanej,“ priblížila policajná hovorkyňa. Ako dodala, muž odbočil neskoro a s vozidlom zišiel do pravej priekopy. Škoda na vozidle je podľa Faltániovej odhadnutá na 30 eur. Vodičovi však namerali viac ako jedno promile a tak podľa hovorkyne mu už bolo vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V ten istý deň došlo pri Tornali k ďalšej dopravnej nehode. Na obchvate R2 sa na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin otáčal  67-ročný vodič z Rožňavy na vozidle Renault Thalia. „Za hustej hmly došlo k zrážke s osobným motorovým vozidlom Škoda Octávia Combi, ktoré išlo v tom čase rovnakým smerom,“ povedala Faltániová a dodala, že  53-ročný vodič z Košíc narazil prednou časťou vozidla do ľavej strednej časti Renaultu. Pri nehode sa ľahko zranil vodič Renaultu, ale pre mozgovú príhodu bol podľa policajnej hovorkyne prevezený do Košíc.

Jozef  z Rimavskej Soboty jazdil na Favorite bez vodičáku, pri Rimavských Janovciach nabúral do plotu a nafúkal viac ako tri promile

Rimavskosobotskí policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 35-ročného Jozefa z Rimavskej Soboty. Ako pre Rimava.sk uviedla Mária Faltániová, Jozef, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, po požití alkoholických nápojov viedol motorové vozidlo Škoda Favorit v Rimavských Janovciach v smere na Jánošíky. Podľa policajnej hovorkyne sa plne nevenoval vedeniu motorového vozidla, prešiel do protismeru a prednou časťou narazil do oplotenia rodinného domu. „Pri dopravnej nehode sa nezranil, dychovou skúškou mu však bolo nameraných 1,57 mg/l alkoholu (viac ako tri promile, pozn. red.),“ zdôraznila Faltániová a dodala, že škoda na plote a vozidle bola vyčíslená približne na 200 eur. K nehode došlo v piatok, 9. decembra, o 17.45 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross