No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podguráženého mladíka vykázali z vlaku, postaral sa o jeho kolíziu

perex-vlakPodguráženého mladíka, ktorý cestoval vlakom na trati Rimavská Sobota – Jesenské, vykázala vlakvedúca von. Dôvodom bol jeho podnapitý stav ako aj odmietnutie zaplatiť za cestovný lístok. Po vykázaní sa postaral o prekážku na trati, do ktorej následne narazil vlak. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Podľa jej slov vlakvedúci nahlásil na dispečing, že sa na železničnej trati nachádzajú skaly a dva kusy výstrašných kolíkov. „Po príchode policajná hliadka našla na mieste štyri skaly a návesť, ktorú tam mala uložiť osoba mužského pohlavia, ktorá bola ešte pred tým vlakvedúcou vylúčená z vlaku, pretože odmietla zaplatiť za lístok a bola v podnapitom stave. Táto osoba bola nahlásená, že sa pohybuje popri koľajisku,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že pri náraze vlaku na prekážku došlo k poškodeniu pluhu prednej časti hnacieho vozidla. Ako ďalej uviedla podozrivým bol 17-ročný Aladár zo Širkoviec.

„Podozrivého policajná hliadka predviedla na obvodné oddelenie v Jesenskom. Osoba bola podrobená dychovej skúške, pri ktorej namerali 0,1 *0,91 mg/l alkoholu v dychu (čo je v prepočte 1,9 promile alkoholu, pozn. red.).

Podľa Petrovičovej polícia s ním nemohla vykonať ďalšie úkony a tak ho odovzdali zákonnému zástupcovi. „V prítomnosti ktorého sa k uvedeným skutkom priznal. Ďalšie úkony budú vykonané dodatočne v prítomnosti zákonného zástupcu, nakoľko je osoba mladistvá a škoda, ktorá vznikla bude vyčíslená dodatočne,“ doplnila a dodala, že prípad objasňuje oddelenie železničnej polície v Lučenci ako priestupok.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: polícia SR
*Opravené o 10:15 hod.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross