No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podrobnosti z dopravnej nehody: viceprimátor Rigó zrejme na chybe nebol, hovorí Šimko

ZVOLEN/BANSKÁ BYSTRICA - Dnes (23. 9.) sa stala na rýchlostnej ceste medzi Zvolenom a Banskou Bystricou dopravná nehoda, ktorej účastníkom bol aj viceprimátor Rimavskej Soboty Ladislav Rigó. Portálu Rimava.sk sa podarilo skontaktovať s primátorom mesta Jozefom Šimkom, ktorý nám opísal celú situáciu, ako k dopravnej nehode zrejme došlo.

"Ja som išiel za ním nejakých 10 minút. Už keď som dorazil na miesto dopravnej nehody, tvorili sa tam obrovské kolóny v smere od Zvolena na Banskú Bystricu. Podľa toho, čo som na mieste videl, pán Rigó zrejme nebude vinníkom dopravnej nehody," povedál nám Šimko.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jeho vyjadrení, auto, v ktorom sedel viceprimátor, "nabrala" dodávka. "Zároveň, ako do neho narazila, on zozadu nabúral do ďalšieho auta. Podľa toho usudzujem, že nebude vinný, práve naopak, bude poškodený," vyjadril sa Šimko.

Primátor má u seba aj viceprimátorov telefón a zabezpečil tiež odvoz auta odťahovou službou. "Po dopravnej nehode pán Rigó vystúpil z motorového vozidla, bol mierne omámený. Zobrala ho Záchranná zdravotná služba do nemocnice v Banskej Bystrici," dodal Šimko.

Rigó môže podľa neho mať po náraze problémy s krčnou chrbticou. "Bol to obrovský náraz. Stalo sa to v úseku rýchlostnej cesty, kde pracujú cestári. On znižoval rýchlosť a zrejme vodič dodávky nedával pozor. Zachytený bol pravý bok. Tam, kde on sedel, nebolo vozidlo poškodené. To mal šťastie," uzavrel Šimko s tým, že momentálne nemá viac informácií ohľadom jeho zdravotného stavu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross