No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podvodníci to stále skúšajú na starých ľudí! Žena z Rožňavskej prišla o tisícky eur

Roznavska ulica/ Rimavska SobotaOpäť ďalší prípad, kedy podvodníci zneužili dôverčivosť a dobrosrdečnosť starších ľudí. Tentokrát prišla o úspory dôchodkyňa z Rožňavskej ulice v Rimavskej Sobote. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ešte v polovici februára dopoludnia páchateľ zatelefonoval 73-ročnej žene na pevnú linku. "Počas hovoru sa predstavil, že je jej blízka rodina a že by si potreboval od nej rýchlo požičať tritisíc eur," uviedla Faltániová a dodala, že poškodená súhlasila a požadovanú sumu priniesla pred budovu Daňového úradu v Rimavskej Sobote. Peniaze odovzdala žene, ktorá sa predstavila ako "Martinova sekretárka".

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. Páchateľom hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

"Polícia upozorňuje občanov, aby nedôverovali neznámym osobám a nepožičiavali im pre akékoľvek dôvody peniaze," uviedla Faltániová. Ľudia by podľa jej slov mali ihneď kontaktovať políciu, ak ich navštívia podozrivé osoby alebo ak majú podozrenie zo spáchania podvodu či krádeže. "Akékoľvek informácie k páchateľom môžu polícii pomôcť zabrániť ďalšej trestnej činnosti," dodáva policajná hovorkyňa.

Ako spomenula, páchatelia často zneužívajú dobrosrdečnosť dôchodcov a pod rôznymi zámienkami ich pripravujú aj o celoživotné úspory. Oslovujú ich priamo na ulici alebo cez telefón. Rôznymi emotívnymi príbehmi sa snažia dôchodcov chytiť za srdce. Predstierajú nehodu a žiadajú požičanie peňazí na ošetrenie alebo na operáciu, inokedy sa do telefónu predstavia ako príbuzní a žiadajú pôžičku na kúpu auta, inej veci alebo z núdze. Zmenu hlasu odôvodňujú chrípkovým obdobím. Pre peniaze však prichádza cudzia osoba. Aj na to majú pripravený argument. Vyhovárajú sa napríklad na pracovnú zaneprázdnenosť alebo služobnú cestu, prečo nemôžu prísť osobne. Dobrosrdeční seniori tak odovzdávajú peniaze podvodníkom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross