No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podvodníci už okradli desiatky seniorov, polícia varuje

policia-prokuratura1Podvodníci už stihli okradnúť viac ako tridsať seniorov len v Banskobystrickom kraji, medzi nimi je aj dôchodkyňa z Jesenského. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v 26 prípadoch sa páchatelia vydávali za vnukov, synovcov alebo iných rodinných príslušníkov poškodených dôchodcov a potrebovali požičať peniaze, prevažne na kúpu auta.„V dvoch prípadoch sa páchatelia vydávali za pracovníkov sociálky, v ďalších dvoch prípadoch potrebovali peniaze na operáciu v súvislosti s dopravnou nehodou a v jednom prípade sa vydávali za falošných policajtov,“ dodala Faltániová, podľa ktorej polícia najviac prípadov eviduje v okrese Zvolen, Lučenec a Banská Bystrica. Podľa jej slov suma, o ktorú páchatelia pripravili dôchodcov už presiahla 60-tisíc eur.

Medzi okradnutými bola v auguste aj 79-ročná dôchodkyňa z Jesenského, ktorú páchateľ obral o 500 eur. „Vydával sa za jej známeho a uviedol, že potrebuje peniaze na zálohu za auto, ktoré chcú kúpiť. Poškodená s tým súhlasila a pre peniaze prišiel v čase o 14.00 hodine neznámy muž,“ uviedla vtedy pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa.

Najnovšie podľa hovorkyne doposiaľ neznámy páchateľ obral 87-ročnú dôchodkyňu zo Zvolena o tritisíc eur.

„Apelujeme na príbuzných všetkých seniorov, aby im dohovorili a vysvetlili ako majú postupovať, keď majú telefonát ohľadom požičania peňazí. Seniorom radíme, aby v prípade, že niekto z príbuzných potrebuje požičať peniaze, prišiel si ich prevziať osobne a najdôležitejšie je, aby peniaze nikdy nadali cudzej osobe,“ avizuje hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Polícia má identikit podozrivého podvodníka, dôchodkyňu z Jesenského okradol o stovky eur
Polícia pozná totožnosť podvodníka, ktorý okrádal dôchodcov. Pátrajú po ňom


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross