No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podvody na senioroch neutíchajú, hlavnú úlohu tentoraz zohrala tekutina na tetovanie

Podvody na senioroch, od ktorých páchatelia pod rôznymi klamstvami vypýtajú ich úspory, neutíchajú ani v lete. Tentoraz páchatelia použili ako zámienku tekutinu na tetovanie a takýmto spôsobom okradli 77-ročnú dôchodkyňu z obce Veľká Čalomija v okrese Veľký Krtíš o tisícky eur. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, podľa ktorej muži zákona už začali trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody, spáchaných formou spolupáchateľstva.

„V stredu, 12. júla okolo 11:00 hod., najmenej štyria páchatelia prišli na nestotožnenom osobnom motorovom vozidle k rodinnému domu v obci Veľká Čalomija. Dvaja z páchateľov zostali čakať vo vozidle a dvaja prišli k bráne rodinného domu a následne bez súhlasu 77-ročnej majiteľky domu vošli cez bránu na dvor. Dôchodkyni povedali, že priniesli tekutinu na tetovanie v hodnote 50 eur pre jej syna a že im má vydať z bankovky nominálnej hodnoty 100 eur,“ priblížila Faltániová. Ako ďalej uviedla, dôchodkyňa a páchatelia vošli do kuchyne, kde poškodená vošla do ďalšej miestnosti pre peniaze, aby im mohla vydať. „Pričom jeden z páchateľov ju zabával v kuchyni tým, že jej nadiktuje ako sa má táto tekutina riediť,“ doplnila hovorkyňa.

Podľa Faltániovej počas tejto doby druhý páchateľ nepozorovane vošiel do ďalšej miestnosti, kde z kabely ukradol peniaze. Ako poznamenala, potom páchatelia z domu odišli aj s ostatnými páchateľmi, ktorí ich čakali vo vozidle pred rodinným domom.

„Týmto konaním spôsobili dôchodkyni škodu 2 tisíc eur. Po páchateľoch pátrame. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross