No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajná naháňačka v našom regióne: Vodič pod vplyvom drog unikal hliadke cez tri okresy

KALINOVO - Policajti v Novohrade mali rušný začiatok pracovného týždňa. V pondelok (6. 6.) naháňali vodiča naprieč tromi okresmi.

Ako pre náš partnerský web Novohradske.sk priblížila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, udalosť sa začala v Kalinove, kde hliadka diaľničného oddelenia chcela zastaviť vodiča, ktorý výrazne prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť v obci.

Článok pokračuje pod reklamou


"Vodič na výzvy polície nereagoval a na svojom vozidle začal unikať. Polícii sa ho podarilo zastaviť v Hajnáčke, čo už je Rimavskosobotský okres. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode," povedala Kováčiková.

U muža nariadili odber krvi a iného biologického materiálu na zistenie prípadnej prítomnosti alkoholu či iných látok v organizme. Predbežné výsledky z moču potvrdili prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu.

"Pre ďalšie konanie v tejto veci budú dôležité aj vyjadrenia znalcov. V prípade vodiča ide o 33-ročného muža z okresu Lučenec. Na mieste bola vykonaná aj prehliadka vozidla, nakoľko mali lučeneckí kriminalisti podozrenie na drogovú trestnú činnosť," dodala hovorkyňa.

Pondelkový úlovok bol výsledkom akcie dopravných policajtov v Banskobystrickom kraji, ktorí dlhodobo vykonávajú kroky na zníženie počtu dopravných nehôd a ich následkov. Dopravnými akciami sa snažia predchádzať vzniku ďalších dopravných nehôd s ťažkými následkami.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross