No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Policajti chytili muža z Hajnáčky, na krku má viacero vlámačiek, predávanie drog aj zbraní

Za mrežami skončil v uplynulých dňoch 26-ročný Peter z Hajnáčky, ktorého polícia obvinila z viacerých trestných činov. Zrejme najviac má na konte vlámačiek, našli však u neho aj zbrane a drogy. Včera popoludní sudca Okresného súdu Rimavská Sobota rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, mladého muža obvinili z piatich trestných činov, okrem drogovej trestnej činnosti, krádeže aj z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, poškodzovania cudzej veci či porušovania domovej slobody.

Polícia v súvislosti s jeho zadržaním vykonala minulý týždeň niekoľko domových prehliadok, pri ktorých podľa Faltániovej našli látky, u ktorých nie je vylúčené, že ide o omamné a psychotropné látky. Pravdepodobne malo ísť o pervitín a marihuanu, ktoré boli zaslané na expertízu.

Doplnené 11:10 hod. 

Pri domovej prehliadke polícia u muža našla 22 obvykle jednorazových dávok marihuany a jednu obvykle jednorazovú dávku pervitínu. Drogy mal predávať. „Najmenej šesť dávok marihuany odpredal za 5 eur mužovi z Gemerského Jablonca, ktorý ich následne policajtom pri osobnej prehliadke vydal,“ informovala Faltániová a dodala, že najmenej jednu dávku pervitínu ponechal v popolníku osobného motorového vozidla, ktorú pri vykonaní prehliadky iných priestorov muž z Rimavskej Soboty dobrovoľne vydal. Celkovo podľa nej polícia po vykonaní prehliadok zaistila 12 plastových sáčkov so vzorkami, ktoré budú predmetom kriminalistickej expertízy.

S kumpánmi sa vlámali do viacerých domov. Vykradli murára aj poľovníka

Vyšetrovateľ Petra obvinil aj zo zločinu krádeže, prečinu poškodzovania cudzej veci, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a z prečinu porušovania domovej slobody spáchaných formou spolupáchateľstva. Ku krádežiam dochádzalo od konca minulého roku až do začiatku apríla. V Hajnáčke z neobývaného domu zmizla traktorová kosačka. Neskôr mali ukradnúť peniaze, registračnú pokladňu, 50 krabičiek cigariet a výherné stieracie žreby. Asi o mesiac neskôr v Hajnáčke zmizli tri dlhé guľové zbrane, 40 kusov streliva do guľovnice, fotopasca, dve poľovnícke baterky, trojnožka, ruksak, elektronika či svadobné obrúčky. „Ukradnuté veci odviezli do rodinného domu obvineného, kde si alkohol rozdelili, zbrane a strelivo mali predať a peniaze si tiež rozdeliť,“ priblížila Faltániová a dodala, že poškodenému majiteľovi spôsobili škodu takmer 6 tisíc eur. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross