No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti hľadajú páchateľa, ktorý vo Veľkých Dravciach nezákonne vypílil stromy

Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

VEĽKÉ DRAVCE – Enviropolicajti z oddelenia v Banskej Bystrici začali trestné stíhanie za prečin porušovania ochrany stromov a krov a za prečin krádeže. Doposiaľ neznámy páchateľ do marca tohto roka vypílil vo Veľkých Dravciach na pozemkoch vo vlastníctve Slovenskej republiky spolu 53 kusov drevín.

Stalo sa tak bez súhlasu vlastníkov pozemkov a príslušného orgánu štátnej vodnej správy a v rozpore so zákonom o vodách.

Článok pokračuje pod reklamou


"Spoločenská hodnota vyrúbaných 33 kusov jelše (Alnus sp.), 8 kusov bresta (Ulmus sp.), 7 kusov javora (Acer sp.), 3 kusov vŕby (Salilx sp.), jedného hlohu (Ulmus sp.) a jedného topoľa (Populus sp.), tvoriacich brehový porast vodného toku, bola vyčíslená na viac ako 55-tisíc eur. Doposiaľ presne nezistená osoba si drevnú hmotu z týchto vyrúbaných drevín v celkovom skoro 13 m³ privlastnila, čím spôsobila Slovenskému vodohospodárskemu podniku, povodie Hrona, majetkovú škodu vo výške viac ako 730 eur," informuje polícia.

Páchateľ, ktorý v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi na úseku lesného hospodárstva alebo všeobecne záväznými právnymi predpismi na ochranu prírody a krajiny vo väčšom rozsahu poškodí alebo zničí strom alebo ker, alebo ich vyrúbe, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin v značnom rozsahu.

Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross